Obrázok Olej CLOU - Hartöl 0,75l nábytok, parkety a schodištia
Akcia

Olej CLOU - Hartöl 0,75l nábytok, parkety a schodištia

  • Dostupnosť: Skladom
  • Kód: 16003
  • Výrobca: CLOU
29,90 €

Charakteristika

Riedko tekutý preparát bohatý na sušinu vyrobený na báze prírodných voskovaných suchých olejov modifikovaný prírodnými živicami. Rozpúšťadlom je pre Hartöl zvláštny lakový benzín, ktorý je úplne bez zápachu. K dispozícií je CLOU Hartöl bezfarebný.
Olej CLOU Hartöl po zaschnutí je tvrdý, nelepivý a hodvábne lesklý a vykazuje dobré plnenie. Vysoko elastický film je odolný vode a mnohým chemikáliám, s ktorými sa bežne stretávame v domácnosti.
CLOU Hartöl sa používa k povrchovej úprave nábytku, má zvýšenú odolnosť voči namáhaniu, preto je vhodný k úprave podláh, parkiet, schodíšť a pretože spĺňa najprísnejšie normy, je vhodný na povrchovú úpravu detských hračiek, rovnako ako k ich ďalšiemu ošetrovaniu.

Povrch opatrený olejom CLOU Hartöl:

- odpovedá požiadavkám DIN 53 160, odolnosť slinám a potu
- spĺňa ustanovenia normy DIN EN 71(migrácia sledovaných častíc)

Použitie:

CLOU Hartöl chráni všetky povrchy dreva vo vnútornom prostredí a plochy kryté (prístreškom) vo vonkajšom prostredí. CLOU Hartöl tvorí tenký ochranný film, ktorý je ale odolný mechanickému zaťaženiu, vode i mnohým chemikáliám používaným v domácnosti. Ošetruje a oživuje už skôr olejované plochy.
Na plochy, ktoré boli už skôr opatrené voskom, nemožno už použiť olej CLOU Hartöl. Silno zaťažené plochy, ako sú napr. podlahy, zvlášť tie, ktoré sa čistia vlhkým spôsobom, je potrebné čas od času opäť naolejovať.
Predmety, ktoré sú priamo vystavené vplyvu počasia, ako napr. záhradný nábytok, sa musia častejšie ošetrovať olejovaním, aby si zachovávali odolnosť pred poveternostnými vplyvmi.

Spotreba:
-1 liter vystačí v jednej vrstve približne na 20m2 (podľa druhu dreva).

Návod na použitie:

Povrch dreva starostlivo obrúste papierom zrnitosti 150/180 a odstráňte brúsny prach. CLOU Hartöl nanášajte natieraním, striekaním alebo tampónom. Obzvlášť pekné plochy dosiahnete vtedy, keď nastriekanú alebo štetcom natretú plochu nakoniec ešte zotriete tampónom. Brúsenie i nanášanie oleja vždy vykonávajte v smere vlákien dreva. CLOU Hartöl nanášajte rovnomerne a v tenkej vrstve. V jednom dni vždy prevádzajte len jeden nános. Hladké prebrúsenie papierom 240 prevádzajte po zaschnutí oleja cez noc a potom dobre odstráňte brúsny prach. Podľa stupňa zaťaženia povrchu a druhu dreva nanášajte v 2-3 vrstvách.

Spracovanie:

Spracovávať možno striekaním, štetcom alebo tampónom. Nanášanie valčekom nie je vhodné z dôvodu vysokej hrúbky nanášanej vrstvy.

Riedenie:

Všeobecne nie je potrebné riediť.
V prípade, že je riedenie požadované, je vhodné len riedidlo CLOURETHAN - Verdünnung alebo riedidlo CLOU EV - Verdünnung.

Výrobca CLOU

Kategória